Taktické vozidlo „ALIGATOR 4x4 MASTER“ s palebnou vežou

Vyzbieraných 180 000 €. Ďakujeme!

Ďakujeme, že ste podporili Ukrajinu vojenskou technikou

Informácie o zbierke

 

Informácie o ukončení zbierky:

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do tejto zbierky a všetkým, ktorí ju šírili medzi svojimi priateľmi. Začíname pripravovať všetky papiere na to, aby sa Aligator dostal na slovensko – ukrajinské  hranice začiatkom roku 2024. O celom procese budeme verejne informovať. 

Transparentný účet:

https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/ucet-platby/transparentne-ucty/ucet/?iban=sk6811000000002949149062

Organizácia zbierky

Organizátorom zbierky je občianske združenie Dar pre Ukrajinu o.z.. Hlavným partnerom zbierky je Veľvyslanectvo Ukrajiny v Slovenskej republike. Dodávku techniky zabezpečuje slovenská zbrojárska firma, kde sa vozidlo momentálne nachádza. Finančná zbierka sa spustila 01.05.2023. Vyzbieraná celková suma bude uhradená zbrojárskej spoločnosti a následne bude tank dodaný ozbrojeným silám Ukrajiny. Zbrojárska spoločnosť zabezpečuje prevoz vozidla na územie Ukrajiny. Dar pre Ukrajinu o.z. bude dohliadať nad celým priebehom projektu. Predpokladaný termín dodania techniky pre ozbrojené sily Ukrajiny je v decembri 2023.  

Cieľ zbierky

Cieľom zbierky je vyzbierať finančné prostriedky k nákupu modernizovaného taktického vozidla ALIGATOR 4X4 MASTER, ktorý bude disponovať ľahkým guľometným systémom. Vozidlo bude nasadené v ozbrojených silách Ukrajiny. Cieľom je pomôcť Ukrajine v boji proti násilnej ruskej agresii. Slovensko potrebuje vyslať jasný signál priateľom na Ukrajine, že im vieme pomôcť brániť sa. Taktiež je dôležitá psychologická a morálna podpora pre občanov Ukrajiny z občianskej iniciatívy na Slovensku.

Opis techniky

ALIGATOR 4X4 MASTER –  sa vyrobil na Slovensku. Vozidlo je obojživelné a bolo vyvinuté podľa štandardov NATO, aby mohlo vykonávať širokú škálu úloh, ako taktické bojové vozidlo. Aktuálne na vozidle prebieha montáž ľahkého palebného systému. Vozidlo je odolné voči paľbe z ľahkých zbraní a disponuje balistickou ochranou posádky.

Doplňujúce informácii:

Zbierka na boj. vozidlo ALIGATOR je nastavená na 180 000€. V prípade, že sa vyzbiera nad stanovenú čiastku, zvyšná suma sa použije na nákup alebo dofinancovanie inej vojenskej techniky po dohode s Ukrajinským Veľvyslanectvom na Slovensku.